مو ایران ایرانی آمریکا ایرانی تروریسم

مو: ایران ایرانی آمریکا ایرانی تروریسم عربستان عربستان آمریکایی تروریستی دولت ترامپ داعش درایران

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی عربستان به 6 علت حملات تروریستی پایتخت کشور عزیزمان ایران را سازماندهی کرد / موسویان

«سید حسین موسویان» پژوهشگر دانشگاه پرینستون و عضو پیشین گروه مذاکره کننده هسته‌ای یکشنبه در مصاحبه با شبکه خبری آمریکا ‘رئال نیوز’ ، نقش عربستان در حملات تروریس

عربستان به 6 علت حملات تروریستی پایتخت کشور عزیزمان ایران را سازماندهی کرد / موسویان

موسویان: عربستان به 6 علت حملات تروریستی پایتخت کشور عزیزمان ایران را سازماندهی کرد

عبارات مهم : ایران

«سید حسین موسویان» پژوهشگر دانشگاه پرینستون و عضو پیشین گروه مذاکره کننده هسته ای یکشنبه در مصاحبه با شبکه خبری آمریکا ‘رئال نیوز’ ، نقش عربستان در حملات تروریستی پایتخت کشور عزیزمان ایران را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش خبرآنلاین، حسین موسویان، عضو ارشد تیم پیشین هسته ای کشورمان در پاسخ به اینکه حمله تروریستی داعش به مجلس و حرم آیت الله خمینی (ره)، بدترین عملیات تروریستی درچند سال اخیر درایران بود، گفت: ایران، عربستان و آمریکا را مقصر خواند. این حمله بعد از سفر ترامپ به عربستان سعودی و حمایت او از قطع رابطه عربستان سعودی با قطر صورت گرفت.

عربستان به 6 علت حملات تروریستی پایتخت کشور عزیزمان ایران را سازماندهی کرد / موسویان

پژوهشگر دانشگاه پرینستون در پاسخ اینکه ترامپ ضمن همدردی با قربانیان این حادثه، کشور عزیزمان ایران را متهم به تروریسم دولتی کرد، افزود: حمله تروریستی هولناکی بود. منتهی چیز تازه ای نیست چون ما مشابه این حمله تروریستی را در لندن، پاریس، بروکسل، مادرید و کالیفرنیا هم داشتیم. عملیات تروریستی در پایتخت کشور عزیزمان ایران و سایر نقاط دنیا نشان می دهد که گروه تروریستی داعش، ترساندن مهم صلح و امنیت جهانی است.

وی ادامه داد: در عین حال این نخستین حمله تروریستی داعش درایران بود. ایرانی ها و جامعه جهانی قبل از آن شنیده بودند که وزیردفاع عربستان که قدرت و شاه واقعی این کشور است گفت که ما جنگ را به داخل کشور عزیزمان ایران خواهیم کشاند.

«سید حسین موسویان» پژوهشگر دانشگاه پرینستون و عضو پیشین گروه مذاکره کننده هسته‌ای یکشنبه در مصاحبه با شبکه خبری آمریکا ‘رئال نیوز’ ، نقش عربستان در حملات تروریس

موسویان تصریح کرد: تنها چند ساعت قبل از حمله، وزیر امور خارجه عربستان هم از ضرورت مجازات کشور عزیزمان ایران سخن گفت. بنابراین اینها نشانه های روشنی است که عملیات تروریستی داعش در پایتخت کشور عزیزمان ایران به وسیله سعودی ها سازماندهی شده است بود.

وی اظهار کرد: علت این عملیات روشن هست. کشور عزیزمان ایران نیروی واقعی مقابله با داعش درسطح منطقه هست، ازسوریه گرفته تا عراق، یمن و دیگرنقاط. درحقیقت عملیات تروریستی داعش در تهران، یک حرکت انتقامجویانه ریاض از مبارزه پایتخت کشور عزیزمان ایران با داعش درسطح منطقه بود.

دیپلمات پیشین کشور عزیزمان ایران در مذاکرات هسته ای گفت: گروههای تروریستی همچون داعش و القاعده سرمایه مهم عربستان درمنطقه هستند و پایتخت کشور عزیزمان ایران هم درحال مقابله با این گروه هاست.

عربستان به 6 علت حملات تروریستی پایتخت کشور عزیزمان ایران را سازماندهی کرد / موسویان

**6 علت در مورد دخالت عربستان درجنایات تروریستی

موسویان در ادامه با اشاره به اینکه آیا دولت سعودی شرکت دهنده این عملیات بوده یا افرادی خودسر در داخل این حکومت؟ افزود: این عملیاتی است که خود حکومت عربستان ساماندهی کرده بود. که دارای علت های زیر است:

«سید حسین موسویان» پژوهشگر دانشگاه پرینستون و عضو پیشین گروه مذاکره کننده هسته‌ای یکشنبه در مصاحبه با شبکه خبری آمریکا ‘رئال نیوز’ ، نقش عربستان در حملات تروریس

1-وزیر دفاع عربستان رسما اعلام کرد که جنگ را به داخل کشور عزیزمان ایران می کشانیم،

2-وزیر امورخارجه عربستان چند ساعت قبل از عملیات، ضرورت مجازات کشور عزیزمان ایران را اعلام کرد،

3- ترامپ دوسه هفته قبل به عربستان رفت و ‘تقابل با ایران’ را با یک قرارداد 300 میلیارددلاری تسلیحاتی با عربستان معامله کرد،

4- عربستان می گوید قطر را مجازات می کنیم بخاطر روابط عادی با ایران،

عربستان به 6 علت حملات تروریستی پایتخت کشور عزیزمان ایران را سازماندهی کرد / موسویان

5- پیش از این مثلث عربستان-آمریکا- اسراییل به طور علنی گفته اند که جهت تقابل با کشور عزیزمان ایران این همکاری را شکل داده اند،

6- دههاموضعگیری رسمی و هزاران گزارش منتشرشده به وسیله رسانه های آمریکا و اروپا و روسیه و سایر نقاط دنیا در مورد منبع مهم حامی داعش هم وجود دارد.

ازنیویورک تایمز و واشنگتن پست گرفته تا روزنامه گاردین انگلیس و «فرید ذکریا» تحلیلگر سی ان ان همه و همه صراحتا عربستان سعودی را به عنوان منبع مهم مالی و تسلیحاتی و ایدئولوژیک داعش و گروههای تروریستی تکفیری معرفی کرده اند.

وی در پاسخ به اینکه ژنرال ماتیس وزیر دفاع عربستان پیش از این گفته بود که کشور عزیزمان ایران دشمن داعش نیست چون تنها کشوری است که موردحمله داعش قرار نگرفته هست، خاطر نشان کرد: بله من هم شنیدم. قبل از ژنرال ماتیس هم سعودی ها چنین ادعایی رامطرح کردند. عملیات تروریستی اخیر پایتخت کشور عزیزمان ایران نشانه آشکار دشمنی داعش با کشور عزیزمان ایران هست. منتهی قبل از این عملیات، در چند سال گذشته صدها عملیات تروریستی داعش در کشور عزیزمان ایران به وسیله وزارت اطلاعات و نیروهای امنیتی و نظامی کشور عزیزمان ایران خنثی شده است بود.

*طرح عربستان درمورد شکل دادن همکاری داعش و منافقین علیه ایران

موسویان با بیان اینکه چه کسانی مزدوران داعش درایران هستند که چنین عملیاتی را می توانند انجام دهند؟ گفت: مزدوران داعش هم می توانند از خارج وارد مرز کشور عزیزمان ایران شوند و هم می توانند داخل کشور عزیزمان ایران وجود داشته باشند.

وی ادامه داد: گروهک تروریستی منافقین هم مزدوران داعش هستند. آنها در 38 سال گذشته بیش از بیست هزار ایرانی را ترور کرده اند. امروز هم گروهگ تروریستی منافقین به استخدام عربستان درآمده اند.

موسویان افزود: سال گذشته شاهزاده «ترکی الفیصل» ازاعضاء برجسته خاندان پادشاهی سعودی درکنفرانس گروهک منافقین در پاریس شرکت کرد و رسما از جنگ منافقین با کشور عزیزمان ایران جهت براندازی نظام جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران حمایت کرد.

وی تصریح کرد: منافقین گروه تروریستی هستند که مدیر جمهوری، نخست وزیر، دهها وزیر و نماینده مجلس، بسیاری از ائمه جمعه و رهبران مذهبی و هزاران ایرانی را درچند دهه اخیر ترور کردند.

موسویان اضافه کرد: اکنون هم که ارتباط این گروهک با عربستان آشکار و محرز شده است هست. امروزه گروهک منافقین بطور کامل به وسیله سعودی ها تامین مالی می شود. این یک طرف قضیه. ازطرف دیگرهم مسلم شده است که عربستان منبع مالی و حمایتی داعش هست. لذا عربستان بدنبال شکل دادن همکاریهای یکسان گروهک های تروریستی داعش و منافقین جهت انجام عملیات تروریستی درداخل کشور عزیزمان ایران است.

* آمریکا حامی تروریسم

موسویان با تاکید براینکه شرکت منافقین در آمریکا هم حضورفعالی دارند، شخصیت های برجسته ای ازهر دوحزب جمهوری خواه و دمکرات با آنها درتماس هستند و از آنها حمایت می کنند.گفت: مقامات آمریکا منکر غلط های خود درحمایت های آمریکا ازگروههای تروریستی مانند طالبان و القاعده و داعش نشده اند. شما خاطرتان است که زن «هیلاری کلینتون» درجلسه استماع کنگره تصریح کرد که آمریکا در تاسیس طالبان و القاعده نقش داشته است.

وی افزود: همگان در دوران انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هم از ترامپ شنیدید که دولت اوباما را سرزنش کرد و گفت که آمریکا منبع مهم حمایتی داعش درسطح منطقه بوده است.

موسویان اضافه کرد: مقامات آمریکا می دانند که چه اشتباهات بزرگی درحمایت از تروریست ها کرده اند و علنا هم اعتراف می کنند.

درعین حال سیاست آمریکا در دوره اوباما و ترامپ متفاوت بود. اوباما و دولت او صراحتا عربستان را بخاطر حمایت ازگروههای تروریستی سرزنش می کرد و از ریاض بارها خواست که از این سیاست فاصله بگیرد.

وی تصریح کرد: ولی ترامپ نخستین سفرخارجی خود را به عربستان انجام داد و درطول این سفر حتی یک کلمه هم از اوضاع حقوق بشر و دمکراسی در عربستان انتقاد نکرد درحالیکه او می داند که دمکراسی و حقوق بشر درعربستان وجود ندارد.

موسویان یاد آور شد: ترامپ در دوران مبارزات انتخاباتی عربستان را منبع اول حامی داعش خواند و بعد از ریاست جمهوریش به عربستان رفت و کشور عزیزمان ایران را عامل مهم تروریسم برشمرد. بعد از اینکه عربستان رابطه اش را با قطر قطع کرد گفت درسفرم به عربستان هنگامی که بحث تروریسم مطرح شد، همه صحبتها این بود که قطر حامی مهم تروریستهاست.

وی گفت: این نشان می دهد که دولت ترامپ آماده نیست که عربستان را بخاطر حمایت از تروریسم سرزنش کند و فعلا به فروش اسلحه دلخوش کرده هست. به همین دلایل است که کشور عزیزمان ایران اعتقاد است که آمریکا هم در عملیات تروریستی دخیل است.

*چهار چالش پیش روی روحانی دردور دوم ریاست جمهوری

موسویان با اشاره به پیروزی روحانی درانتخابات ریاست جمهوری و تعامل با دنیا گفت: چالش اول او در سطح جهانی، سیاستهای ضد ایرانی ترامپ و کنگره آمریکا است.

وی ادامه داد: دومین چالش او درسطح منطقه ای، اتحاد مثلث عربستان-آمریکا-اسراییل جهت تقابل با کشور عزیزمان ایران درسطح منطقه است.

او افزود: سومین چالش او اصلاح اوضاع اقتصادی کشور عزیزمان ایران که درچنین شرایط جهانی و منطقه ای دشوارخواهد بود.

وی گفت: چهارمین چالش او دعواهای جناحی سیاسی داخلی است که در دوران انتخاباتی درحمایت از نامزدهای مختلف، مثل سایر کشورها، بین احزاب و گروههای سیاسی به اوج رسید و شکافی را ایجاد کرد. منتهی این عملیات تروریستی می تواند یاری کند که ایرانیها جهت مبارزه با داعش و تهدیدات منطقه ای و بین المللی متحد شوند.

*اختلافات و اشتراکات کشور عزیزمان ایران و غرب در عنوان تروریسم

موسویان با بیان اینکه در منطقه، کشور عزیزمان ایران در مبارزه با تروریسم پیشتاز هست، اظهار کرد: درمورد تروریسم ما باغرب دارای اشتراک ها و اختلاف هایی هستیم.

وی با اشاره به اشتراک غرب و کشور عزیزمان ایران در خصوص تروریسم افزود: از یک طرف با یک مجموعه گروه تروریستی مواجه هستیم مثل داعش، القاعده، احرارالشام، بوکو حرام و جبهه النصره که عامل مهم بی ثباتی و عملیات تروریتسی درسطح منطقه و حتی در اروپا هستند.

موسویان ادامه داد: بعد از اتفاق تروریستی برجهای دوقلو در نیویورک تاکنون صدها شهروند در دنیا غرب و صدها هزار شهروند در منطقه خاورمیانه و آفریقا به وسیله این گروهک ها کشته شده است اند. کشور عزیزمان ایران و غرب درمقابل این تهدید، دریک کشتی نشسته اند و جهت مبارزه با این گروهکها ی تروریستی می توانند در یک جهت همکاری کنند.

وی با بیان اختلاف کشور عزیزمان ایران و غرب در مورد تروریسم اظهار کرد: کشور عزیزمان ایران و غرب درمورد گروههای جهادی علیه اسراییل اختلاف نظر دارند. غرب حزب الله و حماس را گروه تروریستی می داند و کشور عزیزمان ایران آنها را نهضت های آزادیبخش می داند که علیه تجاوز و اشغالگریهای اسراییل مقاومت می کنند. کشور عزیزمان ایران اعتقاد است که اسراییل، فلسطین را اشغال کرده و حماس علیه اشغالگری اسراییل می جنگد.

ایران اعتقاد است که اسراییل بارها و بارها به لبنان تجاوز کرده و حزب الله تنها نیروی مقاومتی بوده که با تجاوز اسراییل مقابله نموده و تمامیت ارضی و حاکمیت لبنان را حفظ کرده هست. این نقطه اختلاف کشور عزیزمان ایران و غرب است.

موسویان افزود: تمام اتهامات آمریکا و غرب درمورد تروریسم، به قضیه اسراییل و حماس و حزب الله بر می گردد و گرنه آنها می دانند که کشور عزیزمان ایران درخط مقدم مبارزه با داعش و سایر گروههای تروریستی تکفیری است که طبق مصوبه شورای امنیت شرکت ملل، بیانات خود آمریکایی ها و اروپایی ها، ترساندن مهم صلح و امنیت جهانی هست. همه هم اعتراف کرده اند که منبع مهم این ترساندن هم کشورهای سنی به رهبری عربستان است.

واژه های کلیدی: ایران | ایرانی | آمریکا | ایرانی | تروریسم | عربستان | عربستان | آمریکایی | تروریستی | دولت ترامپ | داعش درایران

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs